Jak prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu ?

Najpopularniejszym sposobem prowadzenia ewidencji pojazdów czyli tak zwanej kilometrówki jest odręczne wypełnianie rejestru.

Odręczne wypełnianie kilometrówki to jest uciążliwe i zabiera mnóstwo czasu

Jeśli jesteś kierowcą, z pewnością znasz ten frustrujący moment, kiedy tracisz godziny na odręczne wpisywanie kilometrówki. Nie tylko jest to czasochłonne, ale także bardzo łatwo o pomyłkę lub zapomnienie o zapisaniu konkretnego przejazdu.

W takiej sytuacji, z pomocą przychodzi aplikacja do zarządzania kilometrówką.

Umożliwia ona uporządkowane zapisywanie tras przejazdu do Twoich klientów, pamięta ostatnio wpisany stan licznika. Dzięki prostemu połączeniu z raportem czasu pracy łatwo udokumentujesz koszty związane z użyciem swojego prywatnego samochodu. Oznacza mniej pracy dla Ciebie i więcej czasu na inne obowiązki. 

Korzystanie z aplikacji do zarządzania kilometrówką również pomaga w uniknięciu błędów lub pomyłek podczas wypełniania dokumentów. Możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje przejazdy zostały zapisane i są dostępne w jednym miejscu, co ułatwia prowadzenie ewidencji.

Zatem odpowiadając na pytanie jak prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu ? Najlepiej przez aplikacje do zarządzania kilometrówką, gdyż pozwalają zaoszczędzić czas i uniknąć błędów podczas wypełniania dokumentów. Są one szczególnie przydatne dla kierowców, którzy często podróżują i muszą zarządzać dużą ilością przejazdów. Jeśli jesteś jednym z nich, rozważ rozpoczęcie korzystania z aplikacji do zarządzania kilometrówką i ciesz się z oszczędności czasu i wygody, jakie one oferują.

Jeśli potrzebujesz tylko prostego arkusza kalkulacyjnego w excel do kilometrówki możesz skorzystać z przygotowanego przez nas rozwiązania.

Niestety taka forma nie należy do najwygodniejszych. W przypadku błędnych wpisów korygowanie analogowych dokumentów wiąże się z dużą stratą czasu. 

Alternatywną metodą jest prowadzenie kilometrówki w formie arkusza kalkulacyjnego. To rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze niż klasyczne papierowe księgi. Niestety wiążę się też z wieloma ograniczeniami. Arkusze excelowe często są zbyt skomplikowane dla nie zaawansowanych użytkowników. 

Stworzenie arkusza sprawdzającego poprawność wprowadzonych danych to nie lada wyzwanie. Utrzymywanie go w przyszłości wiąże się też z dodatkowymi kosztami o ile nie posiadamy w zasobach swojej firmy specjalisty który się na tym zna. 

Jak zatem najlepiej prowadzić ewidencje przebiegu ?

Jeśli każdego miesiąca wykonuje tylko kilka przejazdów z użyciem swojejgo prywatnego samochodu na potrzeby Firmy w której pracujesz z pewnością wystarczy Ci arkusz kalkulacyjny Excel w którym wypełnisz te dane i prześlesz do księgowego. 

Jeśli jesteś właścicielem firmy, masz wielu pracowników i uporządkowanie wszystkich kilometrówek pracowników chcesz mieć w jednym miejscu – z pewnością warto rozważyć użycie dedykowanej aplikacji. W połączeniu z rozliczaniem czasu pracy pracowników łatwo zobaczysz też które wyjazdy mają sens w kontekście rozwoju Twojej firmy.