jak prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu

Jak prowadzić ewidencję

przebiegu pojazdu?

Jak prowadzić ewidencje przebiegu pojazdu?


Najpopularniejszym sposobem prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów, czyli tak zwanej kilometrówki jest odręczne wypełnianie rejestru.

Odręczne wypełnianie kilometrówki to jest uciążliwe i zabiera mnóstwo czasu

Jeśli jesteś kierowcą, z pewnością znasz ten frustrujący moment, kiedy tracisz godziny na odręczne wpisywanie kilometrówki. Nie tylko jest to czasochłonne, ale także bardzo łatwo o pomyłkę lub zapomnienie o zapisaniu konkretnego przejazdu.

W takiej sytuacji, z pomocą przychodzi aplikacja do zarządzania kilometrówką.

Umożliwia ona uporządkowane zapisywanie tras przejazdu do Twoich klientów, pamięta ostatnio wpisany stan licznika. Dzięki prostemu połączeniu z raportem czasu pracy łatwo udokumentujesz koszty związane z użyciem swojego prywatnego samochodu. Oznacza mniej pracy dla Ciebie i więcej czasu na inne obowiązki

Korzystanie z aplikacji do zarządzania kilometrówką również pomaga w uniknięciu błędów lub pomyłek podczas wypełniania dokumentów. Możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje przejazdy zostały zapisane i są dostępne w jednym miejscu, co ułatwia prowadzenie ewidencji.

Zatem odpowiadając na pytanie jak prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu ? Najlepiej przez aplikacje do zarządzania kilometrówką, gdyż pozwalają zaoszczędzić czas i uniknąć błędów podczas wypełniania dokumentów. Są one szczególnie przydatne dla kierowców, którzy często podróżują i muszą zarządzać dużą ilością przejazdów. Jeśli jesteś jednym z nich, rozważ rozpoczęcie korzystania z aplikacji do zarządzania kilometrówką i ciesz się z oszczędności czasu i wygody, jakie one oferują.

Jeśli potrzebujesz tylko prostego arkusza kalkulacyjnego w excel do kilometrówki możesz skorzystać z przygotowanego przez nas rozwiązania.

Niestety taka forma nie należy do najwygodniejszych. W przypadku błędnych wpisów korygowanie analogowych dokumentów wiąże się z dużą stratą czasu. 

Alternatywną metodą jest prowadzenie kilometrówki w formie arkusza kalkulacyjnego. To rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze niż klasyczne papierowe księgi. Niestety wiążę się też z wieloma ograniczeniami. Arkusze excelowe często są zbyt skomplikowane dla nie zaawansowanych użytkowników. 

Stworzenie arkusza sprawdzającego poprawność wprowadzonych danych to nie lada wyzwanie. Utrzymywanie go w przyszłości wiąże się też z dodatkowymi kosztami o ile nie posiadamy w zasobach swojej firmy specjalisty który się na tym zna. 

Zatem jak prowadzić ewidencje przebiegu pojazdu ?


Jeśli każdego miesiąca wykonuje tylko kilka przejazdów z użyciem swojejgo prywatnego samochodu na potrzeby Firmy w której pracujesz z pewnością wystarczy Ci arkusz kalkulacyjny Excel w którym wypełnisz te dane i prześlesz do księgowego. 

Jeśli jesteś właścicielem firmy, masz wielu pracowników i uporządkowanie wszystkich kilometrówek pracowników chcesz mieć w jednym miejscu – z pewnością warto rozważyć użycie dedykowanej aplikacji. W połączeniu z rozliczaniem czasu pracy pracowników łatwo zobaczysz też które wyjazdy mają sens w kontekście rozwoju Twojej firmy.

Inne przydatne artykuły


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *